+90 232 502 10 82 info@mottoyazilim.com

 

 

MOTTO  YAZILIM
”Exclusive Solutions”

Motto Yazılım ekibi, ilk olarak 2006 yılında bir araya geldi. Yazılım ekibi o tarihten bu yana değişik sektörlere yazılım çözümleri üretti ve hala üretmeye de devam etmektedir.

İlk etapta bu çözümler genellikle Tıbbi Cihaz Otomasyonları, İhale Takip, Üretim Takip, Sipariş Analizi ve Üretim Planlaması üzerine geliştirilmiş yazılımlardan oluşmaktaydı. Bu süreç içerisinde onlarca farklı sektör için geliştirilen özel yazılımların hepsinin de Medikal yazılımına, yani Medikal Sektör altyapısına entegre edilme ihtiyacı bugünkü Motto Medikal Yazılım Çözümlerinin temelini oluşturmuştur.

2006 yılında AR-GE çalışmalarına başlanmasıyla birlikte günümüze kadar geçen sürede gelişmeye devam etmiş olup bugünkü stabil, güçlü ve fonksiyonel halini almıştır ve her geçen gün hız kesmeden gelişmeye devam edecektir.

Motto yazılımlarının oluşumu sırasında üzerinde en çok durulan, diğer programlarda olmayan ve fark yaratacak olan başlıca iki unsur vardı. İhtiyaç olan her şeyi ekranda hemen göstermek ve çok fazla eğitime gerek kalmadan programın kullanımına yol göstermesi.

Yani genel kullanım mantığının programın her yerinde olması.

Maksimum pratiklik ve kolay kullanım… Bu unsurların programın ana mantığına yerleştirilmesi “Motto” nun beğenilen ruhunu oluşturdu.

Motto Yazılım ekibi ürününü piyasaya sürmesinin ardından gelen bilgiler ışığında bir yandan üründe iyileştirmeler yaparken bir yandan da çok önemli veriler elde etmişti.

Piyasada neredeyse kemikleşmiş bayi ağları ile yüz binlerce kullanıcıya sahip ve yanlarına yaklaşılması imkansız olan yazılım firmaları ve programları vardı.

Motto ekibi, çokta fazla alternatifi olmayan müşterilerin mecburen almak zorunda kaldıkları bu programların; aslında çok da kullanıcı dostu olmayan, karmaşık, gerçek ihtiyaçtan uzak, herkese çözüm üretebilmek için keşmekeş olmuş veya bazılarının gerçekten yetersiz oldukları gibi önemli ayrıntıları fark etti ve bu detayların üzerinde çalıştı.

Motto ekibi diğer yazılım firmalarının yazılımlarını bu detayda incelediğinde sektörel yazılım alanında atacağı kararlı adımlarla piyasada adından çok söz ettireceğini ve en çok değer verdiği kullanıcı fikirlerini ön planda tutarak “Kolay ve Kullanışlı” ürün felsefesini yayacağını öngörmüştü.

Programın adı neden “Motto“?

Ekibin programı geliştirme aşamasında “özel yazılım çözümleri için bir parola” söylemleri yüzünden sıra programa isim bulma konusuna gelince aklımıza ilk gelen isim haliyle Motto oldu. 

Motto yazılım ekibi, programı geliştirirken en başta Motto Medikal Yazılımı geliştirdi. Bu yazılımda İhale/Teklif, Sipariş gibi modüller bulunmaktaydı. Fakat Motto yazılım ekibi modül yazılırken devamlı adına yakışır olması için sürekli “bu yazılım Sektörün Parolası haline nasıl gelir?” diye düşünerek yazılımı geliştirdi.

“Kolay ve Kullanışlı” felsefesi bu yıllarda ürünle bütünleşmeye başladı.

Motto çalışmalarına paralel olarak organizasyon içerisine 2015 yılının 2. çeyreğinde portföyüne 1 yeni program daha kattı ve yazılımlarını hastane alanına taşıma projesini başlattı. Buradaki amaç Motto programını hastane yazılımları konusunda güçlendirmekti.

Himss ( Kağıtsız Hastane) Projesi kapsamında Motto Dicom Yazılımı ile hastanelerdeki kağıt çıktısı israfına son verdi. Hastanelerde var olan tüm görüntü cihazlarının sonuçlarını Dicom olarak Pacs Sistemine aktardı.

2016 yılının başında Endoskopi vs. tüm görüntüleme cihazları ile çalışan Motto Skopi Görüntü arşivleme ve Kayıt yazılımı ile Genel cerrahi, Gastroentoloji , KBB bölümleri için özel yazılım üretti.

Bizi tercih ettiğiniz için sonsuz teşekkürler…