+90 232 502 10 82 info@mottoyazilim.com

Motto İş Sağlığı Yazılımı

İşe Giriş, Periyodik Muayene ve Mobil Sağlık Hizmeti  veren firmalar için üretilmiş bir yazılım çözümüdür. Müşterilerinize verilen tekliflerden, mobil araç içerisinde yapılan; Röntgen, odyometri, solunum fonksiyon, laboratuvar ve göz testleri sonuçları, anlık olarak merkeze aktarımı yapılıp ilgili testlerin sonuç raporlarının hızlı bir şekilde hazırlanıp müşterinize göndermenizi sağlar.Ayrıca EK-2 İşe Giriş ve Periyodik Muayene Formu sistem içerisinde hazırlanabilmektedir. E-Reçete entegrasyonu ile sistem tam bir çözüm olarak sizlerin kullanımına sunulmuştur.

Kullanışlı ve Basit Arayüz Tasarımı

Saha çalışmaları için özel olarak tasarlanmış, kolay ve hızlı  kullanıma sahip olduğundan hiçbir zorluk çekmeden sisteme adapte olabilirsiniz.

Merkez ve Mobil Araç İletişim Kolaylığı

Mobil aracın içerisine kurulan ara merkez bilgisayarı sayesinde merkeze anlık olarak veri gönderilmesi sağlanmaktadır. İnternet olmayan ortamlarda veri tabanına kayıt edilen işlemler internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak merkeze veri göndermeye başlar. Merkeze veri gönderimi sırasında internet bağlantısının kopması durumunda herhangi bir veri kaybı yaşanmayacaktır.

Sahadan Merkeze Anlık Veri Aktarımı

Sahada mobil araçta yapılan odyometri, röntgen, laboratuvar, SFT, göz testlerinin sonuçları merkeze otomatik olarak aktarılmaktadır. 

İşe Giriş, Periyodik Muayene ve Mobil Sağlık Hizmetleri Yazlımı

NEDİR ?

İşe giriş, periyodik muayene ve Mobil Sağlık Tarama Hizmeti veren firmalar için özel olarak hazırlanmıştır. 

Kendi merkezinizde ya da Mobil Sağlık Tarama Araçlarıyla yapmış olduğunuz ‘‘İşe Giriş ve Periyodik Muayene’’ Hizmetlerinde, yapılan röntgen, odyometri, solunum fonksiyon, laboratuvar ve göz testlerinin anlık olarak kendi merkezinizde ya da farklı lokasyonda bulunan doktorun ekranına aktararak, ilgili testlerin sonuç raporlarının hızlı bir şekilde hazırlayarak müşterinize göndermenizi sağlayan bir yazılımdır.

Aynı zamanda ayrı bir modül olarak geliştirilen ‘’Web Yayınlama’’ arayüzü sayesinde müşterinize vereceğiniz kullanıcı adı ve parola ile, yetkili kişinin (İş Yeri Hekimi) işçilere yapılan tetkik sonuçlarına online olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca EK-2 İşe Giriş ve Periyodik Muayene Formu sistem içerisinde hazırlanabilmektedir.

NEDEN MOTTO MOBİL SAĞLIK YAZILIMI ?

Çünkü; Kolay, hızlı, pratik, aylık maliyetlerinizi azaltır, işlerinizi hızlıca bitirerek  tahsilatını yapmanızı sağlar, hatasız işlem yaparsınız ve zaman kazanırsınız. Unutmayın; Geriye döndüremediğimiz tek şeydir zaman !

ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI ?

Kullanışlı ve basit arayüz tasarımı

Saha çalışmaları için özel olarak tasarlanmış, kolay ve hızlı  kullanıma sahip olduğundan hiçbir zorluk çekmeden sisteme adapte olabilirsiniz.

Güvenli ve hızlı veri aktarımı

Mobil araca kurulan ara merkez bilgisayarı sayesinde, ana merkeze güvenli ve hızlı veri aktarımı sağlanmaktadır. Her terminal bilgisayarı kendi bilgilerini, kendi veritabanına kaydederken aynı zamanda ara merkez bilgisayarının veri tabanına eş zamanlı kayıt yapılmaktadır. Bu sayede ara bilgisayara ya da terminal bilgisayarlarının herhangi birinde problem oluştuğunda hiçbir veri kaybı yaşanmamaktadır.

Merkez ve mobil araç iletişim kolaylığı

Mobil aracın içerisine kurulan ara merkez bilgisayarı sayesinde merkeze anlık olarak veri gönderilmesi sağlanmaktadır. İnternet olmayan ortamlarda veri tabanına kayıt edilen işlemler internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak merkeze veri göndermeye başlar. Merkeze veri gönderimi sırasında internet bağlantısının kopması durumunda herhangi bir veri kaybı yaşanmayacaktır.

Mobil araçta yapılan testlerin merkeze otomatik olarak aktarımı

Sahada mobil araçta yapılan odyometri, röntgen, laboratuvar, SFT, göz testlerinin sonuçları merkeze otomatik olarak aktarılmaktadır.

Testleri eksik olan işçilerin kolayca tespit edilerek uyarılması

Mobil sağlık tarama hizmeti anında yapılan testlerin takibi için saha gözlem raporunda anlık olarak işçilerin hangi testlere girdiğini, eksik olan testler ve işlem yaptırmayan işçilerin tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hangi işçiye hangi testlerin yapılacağının kontrolü

Mobil aracın günlük olarak gideceği program yazılıma yüklenebilmektedir. Bu program içerisinde gidilecek olan müşteride hangi işçilere hangi testlerin yapılacağı tanımlanabilmektedir. Bu sayede mobil araç ilgili müşteride hangi testlerin hangi işçiye yapılacağını önceden bilerek planlama yapabilecektir.

Yapılan işlem sonuçlarına göre   güvenli bir şekilde test ve işçi eşleştirmesi

İşçiye yapılan test sonucunun ara merkeze gönderilmesi sırasında yazılım tarafından işçi listesi görüntülenmektedir ve seçilen işçi kaydına test sonucu eşleştirilmesi yapılmaktadır.  Örneğin; Motto Mobil Sağlık Yazılımı röntgen görüntüsünün bulunduğu DICOM dosyasının içerisinden işçinin ad-soyad bilgisini okuyup işçi seçiminin doğru yapılıp yapılmadığı konusunda uyarı vermektedir.

İşçiye yapılan laboratuvar testleri ( gaita,idrar, burun, boğaz kültürleri, hemogram ve biyokimya) için alınan numunelerin otomatik olarak barkodlanması

Laboratuvar işlemleri için barkod yazıcı sayesinde yazılım işçiye yapılacak testlerin tipine ve sayısına göre otomatik barkod oluşturmaktadır. Oluşturulan barkodlar laboratuvar cihazlarında rahatlıkla okunup sonucun yazılma aktarılmasını sağlamaktadır.

İşçinin testler için verdiği örnekleri mobil sağlık tarama aracına getirip getirmediğinin kontrolü (gaita, idrar)

Laboratuvar işlemleri için özel hazırlanan arayüzde işçiden alınması gereken gaita ve idrar numunesinin işçi tarafından getirilip getirilmediğinin kontrolünün kolaylıkla yapabilirsiniz.

Odyometri testi için dokunmatik olarak kullanılabilecek özel odyometri yazılımı

Dokunmatik bir bilgisayar ya da tablete kurulacak Odyometri yazılımı sayesinde test sonuçlarının girişini rahatlıkla yapabilrsiniz.

Yapılan Odyometri test sonuçlarının otomatik yorumlama özelliği

Motto Mobil Sağlık Yazılımına  girilmiş olan Odyometri frekanslarının durumuna göre otomatik olarak yorumlama yapılır ve zamandan tasarruf ederek kısa zamanda daha çok işlem yapabilirisiniz.

Solunum Fonksiyon test sonuçlarının kolay  yorumlama özelliği

Mobil araçtan gelen SFT sonuçlarının gözlemlenerek hazır yorum şablonları ile hızlı bir şekilde raporlanması sağlanabilmektedir.

Marka bağımsız bilgisayar ile birlikte çalışan tüm SFT cihazlarına uyumluluk

Motto Mobil Sağlık Yazılımı tüm SFT cihazlarına uygundur. SFT programlarının yazdırma özelliğini kullanarak sonuçlarının yazılıma alınabilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede SFT cihazlarının yazılımına herhangi bir müdahele olmadan rahatlıkla sonuçları alınabilmektedir.

Marka bağımsız tüm röntgen cihazlarına uyumluluk

Motto Mobil Sağlık Yazılımı tüm röntgen cihazlarına uygundur. Röntgen programlarının export  özelliğini kullanarak sonuçlarının yazılıma alınabilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede röntgen cihazlarının yazılımına herhangi bir müdahale olmadan rahatlıkla sonuçları alınabilmektedir.

Laboratuvar cihazları entegrasyonu

Merkezde bulunan laboratuvar cihazlarının marka bağımsız olarak entegrasyonu sağlanmaktadır. Yapılan entegrasyon ile sahadan gelen barkodlu kan tüpleri cihaza yerleştirilir ve çıkan sonuç Motto Mobil Sağlık Yazılımına otomatik aktarılır.

Merkeze aktarılan verilerin testin tipine göre özel raporlama arayüzleri 

Sahadan merkeze gelen tüm test sonuçları için özel arayüzler tasarlanmıştır. (Röntgen, SFT, Odyometri, Göz, Laboratuvar)

1-TEKLİF HAZIRLANIR

Teklif içerisinde ilgili müşteride hangi testlerin yapılacağı ve ücreti belirlenir.

2-TEKLİFE BAĞLI SAHA ÇALIŞMASI OLUŞTURULUR.

Onaylanan teklifler üzerinden, saha çalışması yapılacak müşterilerin planlaması yapılır. Eğer gönderildiyse, önceden yüklenmiş işçi listesiyle sahada zaman kaybının önüne geçilir.

3- SAHA ÇALIŞMASI ve TEST SONUÇLARI

Önceden yüklenen işçi listesi üzerinden işlem yapılırken, listede olmayan işçilerin kaydı açılabilir.

1. Röntgen Çekimi:

Elde edilen DICOM formatındaki görüntü Motto Mobil Sağlık Yazılımı tarafından otomatik olarak algılanarak merkeze gönderilir.

2. SFT (Solunum Fonksiyon Testi):

Röntgen çekiminde olduğun gibi, sonucun otomatik algılanıp merkeze gönderilmesi sağlanır.

 3. Odyometri Testi:

İşlem sırasında elde edilen frekans ve desibel değerlerine bağlı olarak, otomatik yorumlama ile oluşan, sonuç raporu merkeze gönderilir.

 4. Göz Testi

Elde edilen verilerin ilgili alanlara girilmesinden sonra bilgiler merkeze aktarılır.

5. Laboratuvar İşlemleri:

İşçiye bağlı tüm laboratuvar testleri ve işçinin geri getirmesi gereken numunelerin takibi (gaita, idrar vb.) barkod sistemi ile takip edilmektedir.

4-BİTİŞ RAPORLARININ HAZIRLANMASI

Müşteriye gönderilmesi gereken dosya otomatik olarak hazırlanır. İş bitiş dosyası, işçilerin sicil numarasına veya alfabetik sıraya göre çıktı alarak ya da CD ortamına kaydederek müşteriye teslim edilir.

Yukarıda belirtilen tüm bu işlemler, sizlerin iş yükünü azaltarak kısa zamanda müşteriye göndereceğiniz bitiş raporlarını hazırlamanızda kolaylık sağlayacaktır. Böylelikle verdiğiniz hizmetin faturasını keserek kısa zamanda tahsilatını yapabileceksiniz.

MÜŞTERİNİZE  SAĞLAYACAĞI FAYDALAR

Mobil Sağlık Tarama hizmeti verdiğiniz müşterilere yazılım üzerinden oluşturacağınız kullanıcı adı ve şifre ile web sitesi üzerinden kendi firmasına ait yapılmış tüm taramaları görebilir, herhangi bir işçiye ait test sonuçlarını sizlere sormadan kendisi rahatlıkla 7/24 ulaşabilir.

Yapılan tüm tetkik sonuç raporlarını sistem üzerinden ayrı ayrı ya da toplu olarak raporlayabilirsiniz. 

Bitiş Raporları

Motto İş Sağlığı Yazılımı müşterinize vereceğiniz tetkik sonuçlarını alfabetik ya da sicil numarasına göre otomatik sıralar. Böylelikle sıralama yapmak için saatlerce ve günlerce uğraşmadan tek tuşla yazdırabilir, cd’ye kaydedebilir, ya da web ortamında müşterinize verebilirsiniz.

Laboratuvar Sonuç Raporları

Motto İş Sağlığı Yazılımı laboratuvar sonuçlarını, hemogram ve biyokimya cihazlarından otomatik çeker. Yüksek ve düşük olan değerleri otomatik olarak renklendirerek bütün tetkik sonuçlarını sistem içerisine size sunar.

Odyometri Sonuç Raporları

Motto İş Sağlığı Yazılımı odyometri çekilen işçilerin raporlarını otomatik olarak hazırlar. Girilen ses frekans değerlerini, referans değerlere göre raporlar. Örneğin sağ kulakta %20 işitme kaybı var ya da donanımla çalışması uygundur gibi. 

Tetkik Sonuçlarının Doktor Yorum Listesi

İşçilere yapılan tüm tatkiklere ait doktorlarınızın yapmış olduğu yorumlamaları tek bir ekranda görenilirsizni, sistem sevk edilmesi gereken işçileri kırmızı renkle boyayarak uyarı verir ve tek bakışta bu işçileri görebilirsiniz. 

Online Saha Gözlem Raporu

Mobil araçların gitmiş oldığu müşterilerinizde hangi işçi hangi test istasyonuna girmiş hangisine girmemiş. İşletmede toplam kaç kişiye tetkik yapılacak, bunların ne kadarı bitmiş ne kadarı kalmış gibi bir çok detaylı bilgiyi online olarak merkezinizden takip edebilir ve gerektiğinde anlık müdahalede bulunabilirsiniz.